Kıymetli ortaklarımız,

           Dünyada hızlı bir şekilde yaygınlaşan globalleşme ya da diğer bir ifade ile küreselleşme kavramı, başta ekonomi olmak üzere yaşamı her anlamda etkilemeye ve yönlendirmeye devam ediyor.

            Küreselleşme ile birlikte hayatlarımıza giren diğer önemli bir kavram ise sürdürülebilirlik yani devamlılıktır.

 

       

Dünyamız artık kaçınılmaz bir halde bu iki kavram üzerinde şekillenmektedir.

 

            ERÇİMSAN HOLDİNG markasıyla 1992 yılında başlattığımız güzel yolculuğun odağında da aslında bu iki kavram bulunmaktadır. Dünyanın değişen gerçeklerine uygun stratejiler geliştirmek ve bunların devamlılığını sağlamaya yönelik sistemler kurmak bizim için her zaman değerli olmuştur. 27 yıldır her türlü zorluk ve sıkıntı karşısında, güven duygusunun eksik olmadığı şirketimizde, sizlerin  verdiği destek ve katkı da tartışılmaz bir gerçektir. 

 

            Köklü bir kültüre sahip olan, ülkesine yaptığı yatırımlarla anılan, sektöründe bir çok anlamda öncülük eden ve uzun soluklu işlerin altına imza atan ERÇİMSAN HOLDİNG, sosyal sorumluluklarının da bilincinde olan bir hüviyete bürünmüştür. 

 

            27 yıl boyunca uyguladığımız büyüme odaklı stratejiler ve  atılımlarla bu günlere geldik. Bunu hiç şüphesiz hep birlikte ve sizlerin verdiği destekle yaptık.

 

            Erzurum, Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Van, Bilecik, Samsun, Ağrı, Giresun, Bursa, Amasya, Tokat, Rize ve İstanbul gibi daha bir çok ilde gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla, yapı malzemeleri sektöründe mütevazi ama güçlü bir marka haline geldik. 

 

           

 

            Muhterem Ortaklarımız,

 

            Yaptığımız her işte insan odaklı yaklaşımlar sergiliyoruz.

 

            Çevre, toplum, yasal ve etik gereklilikler vazgeçilmez birer parçamız olmuştur.

 

            Yenilikçi adımlarımızla birlikte güçlü finansal kararların da altına imza attık. Verimlilik ve risk yönetiminin ERÇİMSAN HOLDİNG'in büyümesini şekillendiren iki değerli süreç olduğuna inanıyorum. Elbette meydana getirdiğimiz paylaşma iklimi de her şeyin üzerindedir.

 

            "Birliğin ve dirliğin harcı" bizim için sadece bir slogandan ibaret değildir, varoluş sebebimizi de ifade etmektedir.

 

            Özellikle krizlere yönelik gerçekleştirdiğimiz akıllı refleksler bizi rakiplerimiz karşısında hep bir adım önde tuttu. Elbette rakamların dilinin ve kaynakların doğru kullanımının önemli çıktıları ifade ettiğinin farkındayız.  27 yıl boyunca kalıcı değerler kazandırma doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz projelerle bu anlamda başarılı olduğumuza inanıyorum.

 

            Bu gün; Dünyanın 4'üncü ve Avrupa'nın 1'inci üreticisi olan Türkiye çimento sektöründe ERÇİMSAN HOLDİNG'in yeri ilk dört içindedir. Bunun gururunu ve heyecanını sizlerle paylaşıyorum. Bu yüksek çıtayı daha ileri yükseltme, gelecek nesillere aktarmak ve ülke ekonomisine katma değer kazandırmaya devam etmekte hepimizin için onur vericidir.

 

            Bütün bunları yaparken, "Kurumsal Yönetim" hedeflerimiz doğrultusunda daha dinamik ve profesyonel organizasyon yapısına yönelik çalışmalarımız da hız kesmeden devam etmektedir. Bu manada; fabrika ve tesislerimizde oluşturulan teknolojik altyapı hizmetleriyle raporlama süreçleri ve söz konusu süreçlerin maliyetlere yansımasını izlemek artık daha sağlıklı bir hale gelmiştir. Çalışanlarımızın SAP iş yazılım sistemini kullanmada geldiği seviye bunun en önemli göstergelerindendir.

 

           

 

            Kıymetli Ortaklarımız,

 

            Her ortamda ve fırsatta dile getirdik. Toplumun ve çevrenin korunması bizim önceliğimizdir. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmaya yönelik hedeflerimizin içeriğinde iş sağlığı ve güvenliğine özel bir önem vermekteyiz. Yıllardan beridir iş sağlığı ve güvenliği kültürünün tüm süreçlerimizde etkin olması için hiç bir fedakarlıktan kaçınmadık.

 

            İş güvenliği, çevre ve kalite politikalarımızı yönetim sistemleriyle devamlı hale getirmek, bu sistemlerin başta çalışanlarımızın katılımı olmak üzere tüm paydaşlarımız tarafından benimsenmesini sağlamayı, kurumsal yönetim organizasyon yapımızın merkezine  koyduk.

 

            Böylece; ERÇİMSAN HOLDİNG'in marka değerini yukarılara taşımak adına uluslararası standartlardaki iş güvenliği, çevre ve kalite uygulamalarını hayata geçirmekteki kararlığımızı sürdürmekteyiz.

 

 

 

            ERÇİMSAN HOLDİNG bünyesindeki fabrika, tesis ve işletmelerde gerçekleştirilen tüm üretim prosesleri ve devamındaki süreçlerde çevre dostu bir anlayışla doğal kaynak ve enerji tüketimini en aza indirmek, toprak, hava ve su kirlenmesini önlemek ve ortaya çıkan atıkları maksimum oranda geri kazanmak için ciddi çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

 

            Yönetim olarak; kalite yönetim sistemlerinde hem finansal hem de operasyonel olarak sürekli gelişim desteklenerek, tesislerimizin tamamında tedarikçi ve müşterilerin de bu sürece katılmaları teşvik edilmektedir.

 

           

 

            Değerli Ortaklarımız,

 

            Ülkemiz zorlu ve bir o kadar da birlikteliğe ihtiyaç duyulan bir zaman aralığından geçmektedir. Güçlü olmak, kenetlenmek, ayakta durmak ve üretmekten başka çaremiz yoktur.

 

            Bizler; üretirken, çalışırken, çalıştırırken ve rekabet ederken insan odaklı bir anlayışı benimsiyoruz. Holdingimize bağlı tüm işyerlerinde insanı en değerli, en kutsal varlık olarak görüyoruz. Bizim için; insanın bu vasfı her yerde her durumda geçerlidir. Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin vasıflarının başında topyekun kalitenin geldiğini çok iyi biliyoruz.

 

            İşte tüm gerçekler doğrultusunda ülkemizin kalkınma hedeflerine katkıda bulunmak ve özellikle istihdam sağlamak yönünde çabalarımızı devam ettiriyoruz.

 

            Çalışacağız, üretmeye devam edeceğiz.

 

            Bu vesile ile; Genel Kurulumuzun şirketimize, siz değerli ortaklarımıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

            Sizleri saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

 

 

 

 

 

 

 

Lütfü YÜCELİK

 

Yönetim Kurulu Başkanı