Kıymetli ortaklarımız,

ERÇİMSAN Holding ile beraber çeyrek yüzyılı aşan bir zamandır süren yolculuğumuz sizlerin verdiği güçlü desteklerle devam ediyor. Yolculuğumuz bu topraklar ve onun insanlarının başarısını anlatan değerli bir hikâyedir aslında. Doğrusu önümüzde alacağımız epeyce de uzun bir yolumuz daha var. 

 

 

ERÇİMSAN Holding; 28 yıl önce hepimizin içinde umutla, heyecanla, paylaşma ruhu ve birliktelikle parlayan bir kıvılcım olarak ortaya çıktı.

Peki, buralara nasıl geldik? Kolay olmadı elbette yolculuğumuz. Zor zamanlar atlattık ama asla umutsuzluğa düşmedik. Bunun en önemli şahitleri sizlersiniz. İşin başında emek, sevgi ve tutku lazımdı. En önemlisi çok çalışmak gerekiyordu. Öyle de oldu. Bu topraklardan ve onun insanlarından aldığımız güçle yarınlara doğru emin, sağlam ve akılcı adımlar attık. 

28 yıl önce Aşkale’den başlayan başarı öyküsünü, ülkenin dört bir tarafında umutla filizlendirdik, heyecanla yaşatmaya devam ediyoruz. Erzurum’dan dalgalanmaya başlayan bayrağımız, bu gün güvenle ülkemizin her bir tarafında, hatta ülkemiz sınırlarını aşan coğrafyalarda adından gururla bahsettirmektedir.   

ERÇİMSAN Holding’e bağlı çimento fabrikaları ve hazır beton tesislerinde ürettiğimiz kaliteli ürünlerle sadece inşaatların temellerine ya da duvarlarına değil hayatlara da dokunuyoruz.

Bu yüzden hep diyoruz ki, çevreye ve insana değer katmak bizim en önemli şiarımızdır.

 

Değerli Hissedarlarımız,

Bildiğiniz üzere; Holdingimiz bünyesindeki tüm tesis, işletme ve fabrikalarda marka değerimizi yarınlara taşımak adına;  iş güvenliği, enerji, çevre ve kalite uygulamalarında, uluslararası standartları yıllardan beridir yönetim sistemleri çerçevesinde sürdürmekteyiz.

Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakma hedeflerimiz doğrultusunda, başta çalışanlarımız olmak üzere ve tüm paydaşlarımızla çevreye duyarlı ve bilinçli bireyler olarak hareket etmeye ehemmiyet vermekteyiz.

İş gücü verimliliğini devamlı kılmak için tüm süreçlerimizde ve üretim aşamalarında dünyanın kabul ettiği en üst seviyedeki standartlarla, iş sağlığı ve güvenliği kültürünü tesis ettik.

Şirketimiz; dünyayı ciddi anlamda olumsuz etkileyen pandemi sürecinde ve özellikle kaynakların hızla tükendiği günümüz dünyasında kalkınmanın sürdürülebilirliğini en yaşamsal konulardan biri olarak görmektedir.

Sürekli olarak dile getirdiğimiz gibi; kalıcı bir büyüme ve kalkınma, ancak toplumların ve çevrenin korunup geliştirilmesiyle olacaktır. Buna hep birlikte ve yürekten inanıyoruz. Uygulamalarımızda, üretim aşamalarında ve hayata geçirdiğimiz her projede bu hususlara özenle dikkat ediyoruz.

 

Kıymetli Ortaklarımız,

ERÇİMSAN Holding; bünyesindeki 7 çimento fabrikası ve hazır beton tesisleri, ar-ge laboratuvarları, sürdürülebilirlik politikaları, sağlıklı, güvenli ve çevreci duruşuyla Anadolu’dan dünyaya açılan bir kapı oldu adeta.

ERÇİMSAN Holding’e ait markalarımız, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları sıralamasında üst sıraları hedeflemektedir. Türkiye’nin en büyük 1000 sanayi kuruluşu içinde 3 markamızın olması bunun önemli bir göstergesidir.  Gelecek vizyonu, üretim süreçlerindeki son teknoloji uygulamaları, akılcı dijital çözümleri ve yenilikçi yaklaşımlarıyla Türkiye çimento sektöründe birçok ilke imza atan ERÇİMSAN Holding kuruluşları, kendisine güvenenlerin beklentilerini da asla boşa çıkarmıyor.

Attığı cesur adımlar, sahip olduğu değerler ve bunları geleceğe taşımanın çabalarını her daim diri tutan ERÇİMSAN Holding; rekabetçi duruşu, yaşanabilir alanlar hedefi, çevreci dokunuşları, köklü deneyimleri, vizyoner yaklaşımları, insan odaklı çözümleri ve kaliteden asla taviz vermeyen ürünleriyle hep öncü olmaya devam edecektir.

İşte o yüzdendir ki, ülkemizdeki yüzlerce dev projeye tesislerimizde üretilen çimento ve hazır betonun güvenli imzası atılmaktadır.

 

Değerli Ortaklarımız,

Bu gün toplam klinker üretim kapasitesi 7 milyon 400 bin ton, toplam çimento üretim kapasitesi 14 milyon 340 bin tona çıkan ERÇİMSAN Holding Grubu, saatte bin 560 metreküp hazır beton üretim kapasitesiyle sektörün en güçlü aktörlerinden birisi haline geldi. Her anlamda olduğu gibi bu manada da hedefimiz 1 numara olmaktır.

Rakamsal büyükleriyle Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu sıralaması içinde yer alan Aşkale Çimento, Bilecik SANÇİM ve Samsun KAVÇİM markalarımız, ülke kalkınmasına kazandırdıkları katma değerlerle gururumuz olmayı sürdürüyor. Van, Erzincan, Gümüşhane ve Trabzon Çimento Fabrikalarımız, Ilıca’dan Bilecik’e, Bursa’dan Trabzon’a, Van’dan Samsun’a, Aşkale’den Giresun’a ve daha birçok bölgeye uzanan Hazır Beton Tesisi ağımız da aynı şekilde ERÇİMSAN Holding bayrağını gururla dalgalandırmaktadır.

Ürettiği kaliteli çimento ve hazır beton ile ülkemizin dört bir tarafına ürün pazarlaması yapan markalarımız, yakaladığı ihracaat rakamlarıyla da isimlerinden sıkça söz ettirmektedirler.

ERÇİMSAN Holding’in özellikle son dönemde benimsediği, profesyonel yönetim yaklaşımı sayesinde, paydaşlarının beklenti ve önerilerini de dikkate alarak, kurumsal yönetim çerçevesindeki yasal mevzuatlar ışığında sürekli gelişimi hedeflemektedir.

Bütün bunlara bağlı olarak;  kurumsal yönetim ilkelerini meydana getiren şeffaflık, adalet, sorumluluk, hesap verebilirlik şartları ve sahip olduğu misyonuyla birlikte ele alan şirketimiz, katılımcılığı ve sahiplenmeyi öngören “birlikte ve beraberce” yönetim prensibini vizyonunun odağına yerleştirmiştir.

Çocuklarımızın eğitimi için gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri, temiz bir çevre için oluşturduğumuz özel orman alanları, çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak için getirdiğimiz dünya standartlarını kaliteli insan kaynağı yetiştirmek için uygulamaya koyduğumuz çağdaş yöntemlerle destekliyoruz.

            Bunları yaparken; üretim süreçlerinde sürekli yenilenen teknolojik sistemler ve karlı bir şekilde büyüme için verdiğimiz mücadele; ERÇİMSAN Holding ruhuna inananlarla beraber hız kesmeden sürmektedir. Bu özellikler aynı zamanda kurum kimliğimizin de öne çıkan ve onu pekiştiren anlamlı birer parçasıdır.

 

Kıymetli Ortaklarımız,

Evet biz esas olarak çimento üretiyoruz ve bununla yola çıktık. Yani asıl işimiz çimento üretmek ve satmak.  Ancak bilmenizi isterim ki,  “Çimento” kelimesi şirketimizi bir araya getiren unsurlar için çok daha fazla anlamlar ifade etmektedir. “Birliğin ve dirliğin harcı” sloganı da bunun en güzel ifadesidir. Bu slogan sadece kâğıtlara değil ERÇİMSAN Holding ailesinin parçası olduğuna inan her bir ferdin yüreğine nakşetmektedir.

ERÇİMSAN Holding tüm bu ilkeler doğrultusunda, ülkesinden, tesislerinin kurulu olduğu bölgelerdeki insanlardan ve ürünleri sunduğu pazarlardan aldığı güçle, ailesini meydana getirenlerin verdiği destekle, yarınlara değer katmaya, verimliliği en üst noktaya çıkarmaya ve sektörünün lideri olma hedefine doğru adım adım koşmaya devam etmektedir.

Şirketimiz, yakaladığı tüm bu ticari ve yönetimsel başarılar kadar, daha iyi bir gelecek için 28 yıldır sahiplendiği değerler ile yenilikçi ve büyüme odaklı davranmaya devam etmektedir.

Dünyada ve ülkemizde corona virüs etkisi altındaki sosyal-ekonomik yaşam içinde, şirketimiz sahibi olduğu dinamik risk yönetim sistemleri, sağlıklı kriz yönetimi ve de Allah’ın izniyle en az zararla çıkmak için mücadele etmektedir.

Özellikle istihdam açısından en zorlu zamanlarımızda bile çalışanlarımıza sahip çıktığımızı ve üretmekten vazgeçmediğimizi sizlere ifade etmek isterim. Bu iki husus bizim için her zaman çok değerli olmuştur. Buna bağlı olarak; Grubumuza bağlı şirketleri daha büyük hedeflere taşımakta en temel önceliğimizdir. Bu anlamda en kıymetli teminatımız olan siz ortaklarımıza, değerli çalışanlarımıza ve bize verdikleri destek nedeniyle diğer tüm paydaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Hepinize saygı, selam ve sevgilerimi sunarım.

 

           

 

 

Lütfü YÜCELİK

Yönetim Kurulu Başkanı